Slide #1 image

Historia firmy Nintendo

Nintendo Company to znana na całym świecie japońska firma elektroniczna. Założył ją 23 września 1889 roku azjatycki biznesmen Fusajirō Yamauchi.

Nintendo 64

Nintendo 64 (w skrócie N64) to bardzo popularna konsola do użytku domowego. Została wyprodukowana przez koncern Nintendo. Zadebiutowała w Japonii dokładnie 23 czerwca 1996 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 29 września 1996 roku

Slide #3 image

NES

Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) to jedna z konsoli na gry wideo, wyprodukowana przez japońskiego potentata. Początkowo nazwa brzmiała, Famicom, czyli .

NextPrev

Game Boy

Game Boy

Game Boy, czyli znane na całym świecie, przenośne konsole do gier video, produkowane przez firmę Nintendo, dostępne są na rynku od 1989 roku. Pierwsze urządzenie były dość duże, a na ekranie widoczne było tylko cztery odcienie szarości. Konsole o nieco mniejszych wymiary dostępne były od 1996 roku. Ich nazwa - Game Boy Pocket – nawiązywała właśnie do tej zmiany. Jednak szata graficzna nadal pozostawała bardzo uboga. Dokładnie 14 kwietnia 1998 roku, ale wyłącznie na japońskim rynku, pojawił się Game Boy Light, w który zastosowano podświetlanie wyświetlacza, aby poprawić widoczność. Natomiast pod koniec roku wypuszczono Game Boy Color, konsole z ponad 32 tys. odcieniami. W jednym momencie na ekranie urządzenia mogły ukazać się aż 52 różne kolor. To właśnie na ten model powstały gry: Pokémon Gold i The Legend of Zelda. Kolejna produkcja firmy Nintendo ukazała się w 2001 roku, był to Game Boy Advance. W tym modelu zmieniony został kształt urządzenia, a przyciski umieszczono po jego bokach. Ekran o wielkości 7,37 cm, z 15-bitową grafiką, świadczył o dużej nowoczesności nowego Game Boya. Jednak dwa lata później zaprezentowano ulepszoną wersję konsoli, wyposażonej w opcje podświetlania ekranu oraz możliwość ładowania akumulatora przez ładowarkę. Najnowszy projekt firmy Nintendo pochodzi z 13 września 2005 roku. Game Boy Micro wyposażony jest w pamięć 256 KB, baterię oraz dwucalowy monitor z opcją podświetlenia. Waga urządzenia to około 200g, a wymiary wynoszą 11cm na 5 cm na 1,8 cm, można w nim odtwarzać muzykę w formacie mp3.