Slide #1 image

Historia firmy Nintendo

Nintendo Company to znana na całym świecie japońska firma elektroniczna. Założył ją 23 września 1889 roku azjatycki biznesmen Fusajirō Yamauchi.

Nintendo 64

Nintendo 64 (w skrócie N64) to bardzo popularna konsola do użytku domowego. Została wyprodukowana przez koncern Nintendo. Zadebiutowała w Japonii dokładnie 23 czerwca 1996 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 29 września 1996 roku

Slide #3 image

NES

Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) to jedna z konsoli na gry wideo, wyprodukowana przez japońskiego potentata. Początkowo nazwa brzmiała, Famicom, czyli .

NextPrev

NES

NES

Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) to jedna z konsoli na gry wideo, wyprodukowana przez japońskiego potentata. Początkowo nazwa brzmiała, Famicom, czyli Nintendo Family Computer, ale po wprowadzeniu urządzenia na zagraniczne rynki nazwę zmieniono. Premiera produktu, autorstwa Masayuki Lemury, miała miejsce15 lipca 1983 roku. Z racji jednak dużych błędów w oprogramowaniu, konsolę ulepszano i ponownie wprowadzano do obrotu. Istotnym udogodnieniem dla japońskich klientów było zainstalowanie w 1993 roku wyjścia na sygnał AV, który wówczas stosowano w telewizorach. Sukces NES (również w USA i Europie) sprawił, że zmianie uległa także obudowa konsoli. Nieustannie rozszerzano pakiety gier, jakie można była odtwarzać na konsoli. Największą popularnością cieszyła się seria Bros oraz Super Mario Bros. Mniejsza wersja NES, o niższej cenie niż dotychczas, miała dodatkowo podnieść poziom sprzedaży. Nie działał jednak jeden z modułów, dlatego pomysł nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Po raz ostatnie na rynek wypuszczono grę na konsolę NES w 1994 roku, była to "Wario's Woods". Oszacowano, że sprzedało się prawie 62 mln tych konsoli i ponad 500 mln gier na całym świecie. Nic więc dziwnego, że w sklepach bardzo często pojawiały się chińskie i rosyjskie podróbki. W Polsce była to najczęściej konsola Pegasus.