Slide #1 image

Historia firmy Nintendo

Nintendo Company to znana na całym świecie japońska firma elektroniczna. Założył ją 23 września 1889 roku azjatycki biznesmen Fusajirō Yamauchi.

Nintendo 64

Nintendo 64 (w skrócie N64) to bardzo popularna konsola do użytku domowego. Została wyprodukowana przez koncern Nintendo. Zadebiutowała w Japonii dokładnie 23 czerwca 1996 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 29 września 1996 roku

Slide #3 image

NES

Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) to jedna z konsoli na gry wideo, wyprodukowana przez japońskiego potentata. Początkowo nazwa brzmiała, Famicom, czyli .

NextPrev

Nintendo DS

Nintendo GameCube

Nintendo DS (określane również jako NDS lub DS) jest przenośną konsolą gier wideo. Jej producentem jest światowy potentat – firma Nintendo. Premiera nowego urządzania nastąpiła w 2004 roku, najpierw w Ameryce Północnej, a dopiero po tym, w rodzimej Japonii. Konsola zaliczana jest do siódmej generacji urządzeń firmy Nintendo. Wyglądem Nintendo DS przypomniana Game Boya Advance SP. Wyposażona jest dwa ekrany LCD, jeden odtwarza obraz, drugi służy jako panel dotykowy. W urządzeniu tym zwiększono także funkcje mikrofonu. Użytkownicy mają możliwość, będąc w odległość maksymalnie 30 metrów, na wspólną grę w systemie bezprzewodowym. Grać można także online, dzięki usłudze Nintendo Wi-Fi Connection. Już 2 marca 2006 roku na japońskim rynku pojawiła się nowsza wersja konsoli - Nintendo DS Lite. W Stanch Zjednoczonych, Kandzie oraz w Europie i Australii była dostępna od czerwca. Nowa konsola była mniejsza i lżejsza, miała też ekrany o lepszej jakości obrazu. Dwa lata później koncern Nintendo wypuścił kolejny model z serii Nintendo DS. Premier Nintendo DSi miała miejsce 2 października 2008 roku. Pół roku później zaprezentowano ją USA i Europie. Tym razem ulepszono procesor, zainstalowano więcej pamięci RAM oraz dwie kamery. Statystki wskazują, że wszystkie konsole z serii Nintendo DS, łącznie sprzedały się na całym świcie w ilości ponad 135 mln sztuk. Grą, którą najczęściej wybierali nabywcy, była New Super Mario Bros, tak jak to było w przypadku poprzednich urządzeń. Do oficjalnych dodatków do tej konsoli, sygnowanych logo Nintendo, należą Rumble Pack (konsola wibruje), Nintendo MP3 Player (odtwarzanie muzyki), DS Kamera (kamera do gry Face Training). Poza tym popularnymi akcesoriami były Nintendo DS TV Tuner oraz umożliwiające połączenie się z siecią internetową - Nintendo USB Connector. Natomiast przy zakupie gry Pokémon HeartGold lub SoulSilver Pokéwalker, nabywca otrzymywał pedometr, wyglądający niczym jak Poké Ball. Główny ekran ma wymiary 62,5 mm na 47,0 mm. Odtwarza przede wszystkim obrazy dwuwymiarowe, ale istnieje układ, dzięki któremu może tworzyć grafikę w formacie 3D. Konsola wyposażona jest w wysokiej jakości głośniki stereo (dostępna jest opcja wgrania dźwięku przestrzennego), poza tym posiada wejście na słuchawki. Nintendo DS posiadał niewielką pamięć stałą, na której utrwalane są różne informacje, przede wszystkim dane o użytkowniku, takie jak imię, data urodzin oraz ulubiony kolor. Poza tym także formy korzystania z ekranu dotykowego. W urządzeniu można także ustawić zegar, wskazujący aktualną godzinę, co dodatkowo można wykorzystywać przy grach z odliczaniem czasu.