Slide #1 image

Historia firmy Nintendo

Nintendo Company to znana na całym świecie japońska firma elektroniczna. Założył ją 23 września 1889 roku azjatycki biznesmen Fusajirō Yamauchi.

Nintendo 64

Nintendo 64 (w skrócie N64) to bardzo popularna konsola do użytku domowego. Została wyprodukowana przez koncern Nintendo. Zadebiutowała w Japonii dokładnie 23 czerwca 1996 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 29 września 1996 roku

Slide #3 image

NES

Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) to jedna z konsoli na gry wideo, wyprodukowana przez japońskiego potentata. Początkowo nazwa brzmiała, Famicom, czyli .

NextPrev

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

GameCube to jedna z wielu konsoli, sygnowanych logiem znanego na całym świcie, japońskiego przedsiębiorstwa Nintendo. GameCube okrzyknięto, zaraz po premierze produktu, „czwartą generacją Nintendo”.

Specyficzny kształt konsoli – kostka (stąd właśnie nazwa), sprawił że szybko została zauważona przez odbiorców. Jej wymiary to11,4 cm (wysokość) na 15 cm (szerokość) na 16 cm (długość). Pomyślano również o guście użytkowników, dlatego można wybrać jedną z pośród kilka wersji kolorystycznych, np. fioletową, czarną lub platynową.

Mechanizm konsoli oparty jest na trzech guzikach. Znajdują się one na górnej części urządzenia. Przycisk power to po prostu włącznik konsoli, reset likwiduje poprzednie gry, a po naciśnięciu na open otwiera się napęd na płytki Mini-DVD. Dla wygody z tyłu został zamontowany uchwyt. GameCube to 64-bitowa konsola, o minimalnie pamięci operacyjnej 24MB. Jej pojemność wynosi 1,5 GB, poza tym posiada również dwa wejścia kart pamięci oraz cyfrowe i analogowe złącze AV. Dane statystyczne, wskazują że sprzedanych zostało prawie 22 mln sztuk oraz ponad 200 mln podróbek.

Na konsolę GameCube wydano wiele gier. Do najpopularniejszych należały: Godzilla: Destroy All Monsters Melee, serie The Legend of Zelda, Metroid Prime, Resident Evil Zero oraaz Super Mario Sunshine, F-zero GXi i  Super Smash Bros.