Slide #1 image

Historia firmy Nintendo

Nintendo Company to znana na całym świecie japońska firma elektroniczna. Założył ją 23 września 1889 roku azjatycki biznesmen Fusajirō Yamauchi.

Nintendo 64

Nintendo 64 (w skrócie N64) to bardzo popularna konsola do użytku domowego. Została wyprodukowana przez koncern Nintendo. Zadebiutowała w Japonii dokładnie 23 czerwca 1996 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 29 września 1996 roku

Slide #3 image

NES

Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) to jedna z konsoli na gry wideo, wyprodukowana przez japońskiego potentata. Początkowo nazwa brzmiała, Famicom, czyli .

NextPrev

Nintendo Game&Watch

Nintendo Game&Watch

Game & Watch to jedna z gier firmy Nintendo, została zaprojektowane w latach 1980-1991, przez Gunpei Pokoi. Seria domowych gier wideo na konsole po raz pierwszy w sprzedaży ukazała się 28 kwietnia 1980 roku. Każde nowe wydanie zawierało kolejne udogodnienia. W jednym urządzeń, oprócz gry, zamontowany był zegarek z alarmem. Rosyjskie odpowiedniki firmy Elektronika dostępne były w Polsce od lat 80. Game & Watch dostępne były przede wszystkim na konsolach Game Boy. Później seria ta działała już samodzielnie. Bohaterem gry najczęściej był Mr. Game & Watch. Postać ta pojawiła się także w grach Super Smash Bros. Melee na konsolę GameCube i Super Smash Bros. Z czasem gra dostępne była również nie tylko pod logiem firmy Nintendo. Dużą popularnością, cieszyła się wydana w lutym 1998 roku, wersja breloczka do kluczy. Pomysłodawcą gry Game & Watch Mini Classics była firma Toymax. Specjalną wersją gry Super Mario Bros było Game & Watch Special Edition.