Slide #1 image

Historia firmy Nintendo

Nintendo Company to znana na całym świecie japońska firma elektroniczna. Założył ją 23 września 1889 roku azjatycki biznesmen Fusajirō Yamauchi.

Nintendo 64

Nintendo 64 (w skrócie N64) to bardzo popularna konsola do użytku domowego. Została wyprodukowana przez koncern Nintendo. Zadebiutowała w Japonii dokładnie 23 czerwca 1996 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 29 września 1996 roku

Slide #3 image

NES

Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) to jedna z konsoli na gry wideo, wyprodukowana przez japońskiego potentata. Początkowo nazwa brzmiała, Famicom, czyli .

NextPrev

Nintendo Virtual Boy

Nintendo Virtual Boy

Virtual Boy to pierwsza na świecie konsola z funkcją 3D. Wyprodukowana została przez firmę Nintendo w 1995 roku. Pomysłodawcą urządzenia był Gunpei Yokoi, który stworzył również Game Boya. Jednak okazało się, że nowy produkt Nintendo nie zyskał uznania w oczach nabywców. Konsola dawała obraz w trójwymiarze, dzięki zastosowaniu szeregu czerwonych diod, ułożonych we właściwej kolejności (inaczej dla prawego, a inaczej dla lewego oka posiadacza konsoli). Efekt był widoczny po założeniu specjalnych okularów. Konsola nie była przyjemna w użyciu. Konieczność nieustannego patrzenia się w ekran, prowadziła do pojawiania się u użytkowników m.in. bólów głowy. Konieczne to było, bo ekran wolno się uaktualniał (z częstotliwością 50hz). Dane wskazują jednak, że na Virtual Boy powstało 22 gier w tym Tetris oraz Mario Tennis.