Slide #1 image

Historia firmy Nintendo

Nintendo Company to znana na całym świecie japońska firma elektroniczna. Założył ją 23 września 1889 roku azjatycki biznesmen Fusajirō Yamauchi.

Nintendo 64

Nintendo 64 (w skrócie N64) to bardzo popularna konsola do użytku domowego. Została wyprodukowana przez koncern Nintendo. Zadebiutowała w Japonii dokładnie 23 czerwca 1996 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 29 września 1996 roku

Slide #3 image

NES

Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) to jedna z konsoli na gry wideo, wyprodukowana przez japońskiego potentata. Początkowo nazwa brzmiała, Famicom, czyli .

NextPrev

Nintendo Wii

Nintendo Wii

Wii to jedna z najpopularniejszych konsoli na gry wideo, stworzona przez światowego potentata w dziedzinie interaktywnej rozrywki – firmę Nintendo. Wii zastąpiła inny projekt, Nintendo GameCube.

Początkowo konsola miała nazywać się Revolution, jednak z racji międzynarodowego charakteru japońskiego przedsiębiorstwa, szukano prostszej nazwy. Dlatego też zdecydowano się na Wii (od ang. we – my), co dawało pewność w łatwym kojarzeniu marki, bez względu na język.

Tym, co wyróżniało tę konsolę od innych jest bezprzewodowy pilot. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest rozpoczynanie i kontrolowanie czynności oraz wykonywanie ruchu w opcji 3D. Bardzo istotną usługą jest WiiConnect24, dzięki której z Internetu pobierane są uaktualnienia oraz odbierane są wiadomości. Powiadamia o tym migocząca niebieska dioda. To samo światełko, zapalone jednostajnie oznacza włączenie urządzenia. Gaśnie natomiast w przypadku grania. Cena Wii nie jest wygórowana.. Dlatego Nintendo liczy na duże zainteresowanie z strony klientów, przy dość dużej konkurencji innych firmy. Z tego też względu znaczna część kapitału zakładowego została przeznaczona na reklamę produktu.

Wii to zdobywca wielu nagród. Pierwsze odznaczenie - Game Critics Awards - dla nowej konsoli Nintendo przyznano w 2006 roku na targach E3. Urządzenie otrzymało tytuł Najlepszego na Targach oraz Najlepszego Sprzętu. Również magazyn „Popular Science” docenił japoński produkt, za co został Zwycięzcą Głównej Nagrody Rozrywki Domowej. Natomiast telewizja Spike TV uznała konsolę za urządzenie z "rewolucyjną technologię". Wymiary konsoli Wii to 44 mm szerokości na 157 mm wysokości i 215,4 mm długości. Waga urządzenia wynosi 1,2 kg, co czyni ją jedną z lżejszych konsoli, wyprodukowanych przez Nintendo. Komunikacja odbywa się bezprzewodowo, dzięki lokalnej sieci między innymi użytkownikami Wii.
Nintendo Wii dostępne jest na rynku w różnych wersja kolorystycznych. Tak samo jest w przypadku Wiilota. Wybierać można między czarnym, srebrnym, zielonym i czerwonym odcieniem. Wcześniej dostępny był także kolor biały, a na pokazie użyto specjalnej jasnoniebieskie, bardziej charakterystycznej barwy. Konsola została wyposażona w specjalną funkcję, zwaną ochroną rodzicielską. Dzięki niej istnieje możliwość odłączenie określonych gier, który według rodziców zawierają treści niewłaściwym dla młodych ludzi (przemoc, pornografia, używki). Wprowadzenie kategorii wiekowej uniemożliwia ściągnięcie gry, poznaczonej dla osób starszych, bez wpisania określonego hasła. Konsola Wii doczekała się już swojej odmiany - "Black Wii". Wcześniejsza nazwa "Black Wii Limited Edition", była zdecydowanie za długa, dlatego wprowadzono skrót. Zgodnie z nazwą całe urządzenie jest czarne. Posiada w pakiecie grę Wii Sports oraz Wii Sports Resort.