Slide #1 image

Historia firmy Nintendo

Nintendo Company to znana na całym świecie japońska firma elektroniczna. Założył ją 23 września 1889 roku azjatycki biznesmen Fusajirō Yamauchi.

Nintendo 64

Nintendo 64 (w skrócie N64) to bardzo popularna konsola do użytku domowego. Została wyprodukowana przez koncern Nintendo. Zadebiutowała w Japonii dokładnie 23 czerwca 1996 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 29 września 1996 roku

Slide #3 image

NES

Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) to jedna z konsoli na gry wideo, wyprodukowana przez japońskiego potentata. Początkowo nazwa brzmiała, Famicom, czyli .

NextPrev

SNES - Super Nintendo Entertainment System

SNES

Super Nintendo Entertainment System to niezwykle popularna 16-bitowa konsola do gier video. Cieszyła się dużym zainteresowanie zarówno na rodzimym, japońskim rynku, jak w Europie i Stanach Zjednoczonych. Urządzenie zstąpiło wcześniejszy model NES, który był znacznie słabszy pod względem technicznym, graficznych i dźwiękowym. W Japonii debiut kolejnego produktu koncernu Nintendo miał miejsce 21 listopada 1990 roku. W ciągu kolejnych dwóch lat, konsola pojawiła się także w innych państwach świata. Podaje się, że sprzedanych zostało prawie 50 mln tych urządzeń. Grą, którą najczęściej wybierano do tej konsoli był Super Mario World. W sprzedaży dostępne były wersje, w zależności od miejsca dystrybucji. Europejskie konsole miały bardziej zaokrąglony kształt w porównaniu z wersjami amerykańskimi. Urządzenia na tyle różniły się technicznie, że nie można było odtwarzać na nich tych samych gier. SNES zyskało uznanie wśród swoich nabywców, dlatego Nintendo zdecydowało się na stworzenie emulatorów na inne urządzenia m.in. PlayStation 2, Nintedo GameCube oraz iPhone OS i Symbian OS. Znaczna ilość gier dostępna jest w polskiej wersji językowej. SNES odznaczało się wyjątkową szatą graficzną, oprócz tego poziom dźwięku był bardzo wysoki, w porównaniu z innymi urządzeniami tego typu, produkowanymi na początku lat 90. Pojemność konsoli nie przekraczała 16MB, choć w praktyce można było wykorzystać tylko część jej zasobów. Nintendo rozważało wprowadzenie do SNES dodatku z napędem CD-ROM, co mogło bardzo podnieść atrakcyjność urządzenia. W tej sprawie prowadzono rozmowy z Philips'em i SONY. Ostatecznie jednak zrezygnowano z pomysłu. Alternatywą okazało się inne urządzenie, zwane Satellaview. Zastosowano je jedynie przy produkcji japońskiego asortymentu. Posunięcie okazało się trafione i doprowadziło do wzrostu sprzedaży.